VIAV stijgt circa 7,5% nadat de omzet met 56,9% toeneemt en een aandeleninkoop wordt aangekondigd

VIAV stijgt circa 7,5% nadat de omzet met 56,9% toeneemt en een aandeleninkoop wordt aangekondigd
Viavi solutions stijgt vandaag met 7,4%

Viavi Solutions Inc. (VIAV) steeg met 7,4% na sterke resultaten over het eerste fiscale kwartaal, met een omzetgroei van 56,9% en de aankondiging van een nieuw aandeleninkoopprogramma ter waarde van $500 miljoen. De stijging lijkt beperkt: het aandeel noteert nog steeds onder de voortschrijdende gemiddelden over 20, 50 en 200 dagen, terwijl aanhoudende technische verkoopdruk het bredere beeld domineert.

Dit artikel is vertaald vanuit het origineel. Lees de originele versie van onze correspondent hier.

VIAV prijsvoorspelling
24H 2.7%
$29,24
48H 2%
$29,04
7D 2.7%
$29,24
1M -54.06%
$13,08
3M -52.34%
$13,57
6M -7.27%
$26,4
12M 12.57%
$32,05
Huidige prijs: $ 28,47 2.01 7.60%
Gesloten 11/06
Dagelijks bereik 26.88 Arrow from to Icon 29.25
Wekelijks bereik 24.12 Arrow from to Icon 30.88
Loading...

Hoogtepunten

  • Viavi Solutions meldde voor het eerste fiscale kwartaal van 2027 een omzetstijging op jaarbasis van 56,9% tot $469,3 miljoen, dankzij de integratie van Spirent en de sterke vraag vanuit de datacenter-, luchtvaart- en defensiesector.
  • De operationele marges verbeterden aanzienlijk doordat het bedrijf uitbreidde naar testoplossingen voor de halfgeleiderketen en nieuwe datacentertechnologieën. Het management startte bovendien een aandeleninkoopprogramma van $500 miljoen, na in het kwartaal voor $150 miljoen aan aandelen te hebben ingekocht.
  • Het aandeel Viavi Solutions steeg onlangs met 7,4% naar $28,42, maar blijft in een neerwaartse trend. De meeste technische indicatoren zijn bearish, de verwachte bandbreedte voor vijf dagen ligt tussen $25,04 en $32,22 en als de oversoldcondities aanhouden, is een technisch herstel mogelijk.

Omzetgroei en impuls door aandeleninkoop nu de integratie van Spirent de vooruitzichten ondersteunt

Viavi Solutions boekte sterke resultaten over het eerste fiscale kwartaal van 2027. De omzet steeg op jaarbasis met 56,9% tot $469,3 miljoen, dankzij de integratie van productlijnen van Spirent en de sterke vraag vanuit de datacenter-, luchtvaart- en defensiesector. De operationele marges verbeterden fors, mede dankzij de voortdurende uitbreiding naar testoplossingen voor de halfgeleiderketen en opkomende datacentertechnologieën. Het management verwachtte aanhoudende omzetgroei en lanceerde een nieuw aandeleninkoopprogramma van $500 miljoen, nadat het in het kwartaal voor ongeveer $150 miljoen aan aandelen had ingekocht.

Anton Kharitonov, expert bij Traders Union, merkt op dat het technische beeld ondanks de stijging na de resultaten zwak blijft. Hij wijst erop dat het aandeel onder belangrijke voortschrijdende gemiddelden noteert en dat de verkoopdruk aanhoudt, terwijl bearish momentum overheerst. De marges zijn verbeterd en de aandeleninkoop getuigt van vertrouwen bij het management, maar hij twijfelt aan de houdbaarheid daarvan gezien de heersende neerwaartse trends. De kortetermijnsteun op $26,88 is kwetsbaar, terwijl oversoldsignalen hooguit een kortstondig herstel kunnen uitlokken. "Het huidige risicoprofiel is overwegend negatief — elke opleving moet met scepsis worden bekeken totdat er boven $29,25 een duidelijke ommekeer zichtbaar is," waarschuwt Kharitonov.
Viktoras Karapetjanc, expert bij Traders Union, wijst op de indrukwekkende omzetstijging en de succesvolle integratie van Spirent-producten. Volgens hem blijven er structurele kansen bestaan nu het management een agressief aandeleninkoopprogramma start en uitbreidt naar datagedreven sectoren. De sterke verbetering van de marges en het nieuwe aandeleninkoopprogramma getuigen van veel vertrouwen binnen het bedrijf. Hij ziet nieuwe aanjagers in innovatie rond datacenters en een bredere vraag van institutionele beleggers. "Deze bullish structuur blijft intact — ik verwacht verdere groei naarmate het bedrijf meer operationele hefboomwerking benut," stelt Karapetjanc.
Sholanke Dele, marktstrateeg, ziet de opleving grotendeels als technisch, terwijl het sentiment kwetsbaar blijft. Hij wijst op aanhoudende neerwaartse volatiliteit en statistische modellen die sterk wijzen op een hervatting van de dalingen. Ondanks het positieve omzetnieuws temperen bredere verkoopdruk en zwak momentum het optimisme op korte termijn. "Handelaren moeten voorzichtig blijven — het negatieve momentum overheerst nog steeds en oversoldsignalen leiden mogelijk niet tot een aanhoudende stijging," zegt Dele.
Viavi Solutions Inc asset chart
Viavi Solutions Inc prijsdynamiek. Bron: TradingView.

Neerwaartse trend en oversoldsignalen: bearish momentum houdt risico op herstel in

Viavi Solutions noteert onder de voortschrijdende gemiddelden over 20 dagen ($33,96), 50 dagen ($36,88) en 200 dagen ($38,94), wat wijst op aanhoudende verkoopdruk op alle termijnen. De directe weerstand ligt op $29,25, terwijl de steun op $26,88 ligt. De neerwaartse trend wordt bevestigd door de bearish rangschikking van de gemiddelden over 50 en 200 dagen. Momentumindicatoren, waaronder de MACD en de Average Directional Index (ADX), blijven bearish. De Relative Strength Index (RSI) staat neutraal, terwijl de Stochastic RSI en Commodity Channel Index (CCI) nu oversold zijn. Dat wijst mogelijk op uitputting van de verkoopdruk en een kans op herstel. Bull/Bear Power (BBP) is negatief en de Awesome Oscillator blijft wijzen op overheersende verkoopdruk. Het aandeel opende met een opwaartse koerssprong van $1,31 (4,95%) en steeg naar $28,42, een winst van $1,96 of 7,4%. Het noteert nu halverwege de dag binnen de bandbreedte van $26,88 tot $29,25. De intradayvolatiliteit bedraagt 8,82%. De handel verloopt intraday reactief: het neerwaartse momentum is nog zichtbaar, maar de oversoldsignalen wijzen op een mogelijke technische opleving als deze omstandigheden aanhouden.

Eerder merkten analisten op dat Viavi Solutions onder aanhoudende verkoopdruk stond, met een bevestigde bearish technische vooruitblik. De nieuwste resultaten vormen mogelijk een keerpunt, maar zolang de neerwaartse risico's overheersen, moeten handelaren de weerstand op $29,25 nauwlettend in de gaten houden voor tekenen van een aanhoudende trendomslag.

Dit materiaal kan meningen van derden bevatten, geen van de gegevens en informatie op deze webpagina vormt beleggingsadvies volgens onze Disclaimer. Hoewel we ons houden aan strikte Redactionele Integriteit, kan deze post verwijzingen bevatten naar producten van onze partners.