Vantage Markets Păreri 2026

Cum am testat Vantage Markets

Traders Union a analizat piețele financiare timp de peste 14 ani, evaluând brokerii pe baza a peste 250 de criterii transparente, inclusiv securitate, reglementare și condiții de tranzacționare. Echipa noastră de experți formată din peste 50 de profesioniști actualizează regulat o Listă de Supraveghere de peste 500 de brokeri pentru a oferi utilizatorilor informații bazate pe date. Deși cercetarea noastră se bazează pe date obiective, recomandăm utilizatorilor să efectueze diligența independentă și să consulte surse oficiale de reglementare înainte de a lua orice decizie financiară.

Află mai multe despre metodologia și politicile editoriale ale noastre.

Pro și contra Vantage Markets

  • O gamă largă de instrumente de tranzacționare, cum ar fi 1000+ perechi valutare și contracte pentru diferență (CFD).
  • Brokerul are licențe de la patru autorități de reglementare de renume.
  • Terminale de tranzacționare clasice și o aplicație mobilă proprie.
  • O gamă largă de semnale de tranzacționare din care comercianții pot alege, indiferent de tipul de cont de tranzacționare.
  • Clienții din majoritatea țărilor sunt obligați să coopereze cu o sucursală care are o licență offshore.
  • Formare limitată și lipsă de informații privind tranzacționarea Forex.
  • Retragerea rapidă a fondurilor cu cerința de a respecta condiții speciale.

Vantage Markets este un broker multi-asset care oferă o gamă largă de peste 1.000 de instrumente de tranzacționare, inclusiv perechi valutare, CFD-uri pe acțiuni, indici, mărfuri, energie și ETF-uri. Deținând licențe de la autorități de reglementare de renume precum FCA și ASIC, Vantage Markets asigură un nivel de securitate și încredere pentru clienții săi.
Brokerul oferă posibilitatea de a alege între tipuri de conturi bazate pe spread și bazate pe comisioane, cu un efect de levier de până la 1:500 pe perechi Forex. Opțiunea sa PRO ECN se remarcă în special prin comisioane începând de la 1,5 $ pe lot, ceea ce o face atractivă pentru traderii cu volume mari.
Pe lângă platformele populare MetaTrader 4/5, brokerul oferă platforma de tranzacționare proprietară ProTrader și o aplicație Vantage convenabilă. În plus, Vantage Markets se integrează cu TradingView, permițând tranzacționarea directă de pe platforma populară de grafice.

TU Verdictul Expertului

Director Principal de Analiză

Pot recomanda cu încredere Vantage Markets — este o companie de mare încredere pe care am testat-o și verificat-o personal. Condițiile de tranzacționare și feedback-ul utilizatorilor arată că majoritatea traderilor sunt mulțumiți, iar propria mea experiență confirmă performanța sa solidă și constant fiabilă.

Vantage Markets este cel mai potrivit broker pentru comercianții care preferă tranzacționarea ECN. Acest lucru oferă utilizatorilor acces direct la furnizorii de lichidități și pot economisi pe comisioanele de tranzacționare. Compania oferă două tipuri de conturi ECN simultan, dintre care unul este pentru comercianții profesioniști cu un depozit mare.

Vantage Markets va fi alegerea optimă pentru clienții care sunt interesați în primul rând de tranzacționare. Cu toate acestea, există puține opțiuni pentru investiții pasive. Compania oferă o gamă largă de perechi valutare și nu impune restricții privind strategiile de tranzacționare. Compania este potrivită și pentru clienții care preferă tranzacționarea automată. Roboții de tranzacționare pot fi utilizați fără restricții.

Traderii pot alege un tip de comision atractiv pentru ei: spread sau comision fix. Pentru a face acest lucru, trebuie să selectați tipul adecvat de cont. Dimensiunea depozitului inițial poate fi considerată destul de scăzută. Brokerul se concentrează pe siguranța fondurilor clienților, astfel încât comercianții vor trebui să treacă prin verificări suplimentare pentru a retrage fonduri. Serviciul de asistență tehnică al companiei este eficient și răspunde rapid.

Top-5 brokeri preferați de traderi

Plus500
broker-profile.logo Plus500
Plus500
7.7 /10
Reglementare Tier-1
EUR/USD 0.5 pips
OANDA
broker-profile.logo OANDA
OANDA
6.7 /10
Reglementare Tier-1
EUR/USD 0.1 pips
IG Markets
broker-profile.logo IG Markets
IG Markets
6.4 /10
Reglementare Tier-1
EUR/USD 0.6 pips
Interactive Brokers
broker-profile.logo Interactive Brokers
Interactive Brokers
6.9 /10
Reglementare Tier-1
EUR/USD 0.2 pips
Blackbird
broker-profile.logo Blackbird
Blackbird
6.1 /10
Reglementare Tier-1
EUR/USD 0.1 pips

Recenzii utilizator Vantage Markets

Punctaj:
Administratorul site-ului nu este responsabil pentru acuratețea recenziilor și nu are capacitatea tehnică de a verifica corectitudinea recenziilor, precum și de a stabili dacă autorii recenziilor sunt într-adevăr clienți ai unei anumite companii. Pentru a afla mai multe despre modul în care este calculat scorul de satisfacție a utilizatorului și despre cum aplicăm metodologia Customer Satisfaction Score (CSAT), vă rugăm să citiți criteriile de evaluare.
8 /10
182 total
  • 5-star
    34%
  • 4-star
    39%
  • 3-star
    24%
  • 2-star
    2%
  • 1-star
    2%
2674 utilizatorii au ales acest broker
utilizatorii au ales această companie în 3 luni
Avatar
Nehal Shah
PRO
2 ani acum
PK
Cea mai bună companie de acolo

Nu s-a găsit nicio astfel de slăbiciune

Best Company out there

No such weakness found

Puteți tranzacționa cu EA-uri pe Vantage. Tranzacționarea cu Vantage MT4 permite comercianților accesul la doi consilieri experți de top MACD eșantion și medie mobilă sau puteți integra fără efort propriile consilieri experți personalizați cu configurațiile Vantage MT4 și MT5. Este important să consultați un expert dacă procesul este confuz, acest lucru vă va economisi timp și stresul de a încerca să faceți acest lucru singur.

Când am avut nevoie să instalez un expert advisor pe MT4 și procesul nu era clar, am consultat imediat secțiunea FAQ de pe Vantage și am primit o directivă privind modul de instalare a experților advisor pe MT4, care include un link cu un tutorial video pe care l-am urmărit pentru a obține expertul meu advisor pe Vantage MT4.

You can trade with EAs on vantage. Trading with Vantage MT4 allows traders access to two top expert advisors MACD sample and moving average or you can effortlessly integrate your own custom expert advisors with Vantage MT4 and MT5 configurations. It is important to consult an expert if the process is confusing, this will save you time and the stress of trying to do this yourself.

When I needed to install an expert advisor on MT4 and the process was not clear, i immediately consulted the FAQs section on Vantage and got a directive on how to install expert advisors on MT4 it includes a video tutorial link which i watched to get my expert advisor on Vantage MT4.

  • Image
Avatar
oscartaylor162
PRO
2 ani acum
KE
Deschiderea unui cont la Vantage este ușoară și directă.

Nu am văzut niciunul.

Opening an account with Vantage is easy and straightforward.

Haven't seen any.

Deschiderea unui cont cu Vantage este ușoară și directă. La fel ca atunci când deschideți un cont demo, trebuie să vă alegeți platforma de tranzacționare ideală, contul de tranzacționare și moneda contului. Singura provocare este că va trebui să finalizați verificarea identității înainte ca contul dvs. să fie deschis și accesibil. Eu nu am fost pregătit pentru verificare atunci când m-am înregistrat, așa că a trebuit să întrerup înregistrarea până când voi face rost de o dovadă a identității și de documente de rezidență pentru a finaliza verificarea. identificarea nu este necesară dacă deschideți mai întâi un cont demo.

Opening an account with Vantage is easy and straightforward. Just like when you are opening a demo account, you have to choose your ideal trading platform, trading account, and account currency. The only challenge is you will need to complete your identity verification before your account is open and accessible. I was not prepared for verification when I registered so I have to pause the registration till I get hold of proof of identity and resident documents to complete the verification.The identification is not needed if you are opening a demo account first.

Avatar
Shoaib Ahmed
PRO
2 ani acum
PK
Platformă de tranzacționare convenabilă, depozit mic

Spread-urile pot crește în funcție de volatilitatea pieței

Convenient trading platform, small deposit

Spreads can widen on market volatility

Vantage Markets este o platformă de tranzacționare cu costuri reduse, este la latitudinea traderului să decidă cu cât vrea să înceapă investiția inițială. Vantage permite comercianților să înceapă să tranzacționeze de la doar 0,01 lot per tra și aceasta cu spread-uri competitive de la 0,1-0,4. Este important să rețineți că spread-urile se pot schimba în timpul unei sesiuni de piață. Atunci când există lichiditate ridicată, spread-urile pot deveni mai strânse deoarece există mai mulți cumpărători și vânzători activi pe piață, iar acest lucru se întâmplă mai mult în timpul suprapunerii sesiunilor de la Londra și New York. Spread-urile tind să se mărească în timpul perioadelor de volatilitate ridicată a pieței, cauzate de mișcarea rapidă a prețurilor.

Vantage Markets is a low cost trading platform, it is up to the trader to decide how much they want to start their initial investment with. Vantage allows traders to start trading from just 0.01 lot per tra and this is with competitive spreads from 0.1-0.4. It is important to note that spreads can change during a market session. When there is high liquidity spreads can become tighter because there are more buyers and sellers active in the market and this happens more during the London and New York session overlap. Spreads tend to widen during periods of high market volatility which are caused by rapid price movement.

  • Taxe și comisioane

    Punctaj:
    Evaluăm comisioanele și spread-urile brokerilor prin evaluarea costurilor asociate conturilor Standard și ECN/Raw spread, inclusiv comisioanele și spread-urile. În plus, evaluarea noastră ia în considerare taxele suplimentare, cum ar fi taxele de depunere/retragere și taxele de inactivitate. Aflați criteriile de evaluare
    7 /10

    Comisioanele de tranzacționare și non-tranzacționare ale Vantage Markets au fost analizate și evaluate ca având comisioane Mediu, cu un scor al comisioanelor de 7/10. În plus, aceste comisioane au fost comparate cu cele ale principalilor doi concurenți, OANDA și IG Markets, pentru a oferi cele mai cuprinzătoare informații.

    • Taxe reduse de tranzacționare Forex
    • Spread strâns pe piața EUR/USD
    • Fără taxă de inactivitate
    • Fără taxă de depozit
    • Fără comision de retragere
    • Structura complexă a taxelor

    Taxe de tranzacționare și spread

    Mai jos, am evaluat și am comparat comisioanele de tranzacționare ale Vantage Markets cu cele ale doi concurenți. Ne-am concentrat pe spread-uri și pe alte comisioane de tranzacționare asociate direct cu executarea tranzacțiilor (de exemplu, comisionul pe lot într-un cont ECN). Această comparație a urmărit să ofere o înțelegere clară a eficienței costurilor fiecărui broker.

    Spread cont standard

    Pentru conturile Standard, comisioanele Vantage Markets fac parte din spread-ul variabil, care variază în funcție de condițiile pieței. Sunt furnizate valori tipice, dar în timpul unei volatilități ridicate, spread-ul poate depăși aceste valori.

    Vantage Markets Spread-uri standard
    Vantage Markets OANDA IG Markets
    EUR/USD min, pips 0.3 0.1 0.6
    EUR/USD max, pips 1.4 0.5 1.2
    GPB/USD min, pips 0.5 0.1 0.6
    GPB/USD max, pips 1.6 0.5 1.5

    Comisia și răspândirea contului RAW/ECN

    Spread-ul pe conturile ECN/RAW este bazat pe piață și fluctuează, cu valori medii date în timpul orelor active. Acesta poate varia în timpul vârfurilor de volatilitate. De asemenea, se percepe un comision per lot.

    Vantage Markets RAW/ECN spreads
    Vantage Markets OANDA IG Markets
    Comision ($ pe lot) Comisionul este taxa percepută de broker pentru tranzacționarea unui lot forex standard (100.000 de unități ale monedei de bază). 3 3.5 2.3
    EUR/USD spread mediu 0.3 0.15 0.8
    GBP/USD spread mediu 0.5 0.2 1

    Comisioane non-tranzacționare

    Am efectuat o analiză detaliată a comisioanelor non-trading asociate cu Vantage Markets. Această analiză oferă o prezentare cuprinzătoare a costurilor suplimentare care pot afecta comercianții dincolo de activitățile obișnuite de tranzacționare.

    Vantage Markets Comisioane non-tranzacționare
    Vantage Markets OANDA IG Markets
    Taxa de depozit, % Suma indicată nu include eventualele comisioane din partea sistemelor de plată și a băncilor. 0 0 0
    Comision de retragere, % Suma indicată nu include eventualele comisioane din partea sistemelor de plată și a băncilor. 0 0 0
    Comision de retragere, USD Suma indicată nu include eventualele comisioane din partea sistemelor de plată și a băncilor. 0 0-15 0
    Taxă de inactivitate ($, pe lună) 0 0 0
  • Este Vantage Markets sigur?

    Punctaj:
    Evaluăm siguranța brokerilor pe baza mai multor criterii cheie. Cea mai mare valoare este acordată reglementării, în special reglementării de nivel 1, care asigură respectarea standardelor stricte stabilite de autorități financiare de top precum FCA în Regatul Unit, CFTC în SUA, CySEc și BaFin (UE) sau ASIC (Australia). Punctaje mari sunt acordate și pentru participarea la fondurile de protecție a investitorilor, care protejează fondurile clienților în caz de insolvență a brokerului. Aflați criteriile de evaluare
    10 /10

    Vantage Markets are un scor de siguranță de 10/10, ceea ce corespunde unui nivel de securitate de Înaltă. Cei mai siguri brokeri sunt cei cu reglementare de nivel 1, cu o istorie îndelungată (peste 10 ani pe piață) și cu participare la scheme de compensare a investitorilor.

    • Nivelul 1 reglementat
    • Protecția soldului negativ
    • Reglementat în Regatul Unit
    • Bilanț de peste 8 ani
    • Cerințe stricte și documentație extinsă pentru a deschide un cont
    Vantage Markets Autoritățile de reglementare și protecția investitorilor
    FCA UKFCA UK Nume și prenume Autoritatea de conduită financiară Țara de reglementare Regatul Unit Fondul de protecție a investitorilor Până la £85,000 Nivelul de reglementare Tier-1
    VFSCVFSC Nume și prenume Comisia pentru servicii financiare din Vanuatu Țara de reglementare Vanuatu Fondul de protecție a investitorilor Niciun fond specific Nivelul de reglementare Tier-3
    ASICASIC Nume și prenume Comisia australiană pentru valori mobiliare și investiții Țara de reglementare Australia Fondul de protecție a investitorilor Nu există un fond specific, dar protecția consumatorilor este strictă Nivelul de reglementare Tier-1
    FSCA SAFSCA SA Nume și prenume Autoritatea de conduită a sectorului financiar din Africa de Sud Țara de reglementare Africa de Sud Fondul de protecție a investitorilor Niciun fond specific Nivelul de reglementare Tier-2
    The Financial CommissionThe Financial Commission Nume și prenume Comisia financiară Țara de reglementare Internațional Fondul de protecție a investitorilor Până la 20.000 EUR Nivelul de reglementare Tier-3
    Abreviere CIMA Nume și prenume Autoritatea monetară din Insulele Cayman Țara de reglementare Insulele Cayman Fondul de protecție a investitorilor Niciun fond specific Nivelul de reglementare Tier-3
    Vantage Markets Factori de securitate
    Data înființării 2009
    Protecția soldului negativ
    Da
    Verificare (KYC)
    Da
  • Tipuri de conturi

    Punctaj:
    Evaluăm oferta unui broker privind conturile prin analizarea gamei și adecvării tipurilor de cont disponibile și cât de eficient acestea răspund diferitelor profiluri și strategii ale traderilor. Evaluarea noastră acoperă diversitatea opțiunilor de cont — inclusiv conturile Standard, ECN/Raw, Cent, Swap-Free (islamic) și VIP — precum și flexibilitatea condițiilor de tranzacționare oferite. Aflați criteriile de evaluare.
    9.7 /10

    Vantage Markets oferă următoarele opțiuni de cont: Demo, Standard, ECN/Raw spread, Cent, Swap Free, VIP.

    Vantage Markets acoperă tipurile principale de conturi, făcându-l convenabil pentru traderii cu preferințe și strategii diferite.

    • Cont exclusiv VIP cu condiții de tranzacționare îmbunătățite
    • Depozit minim scăzut
    • Cont tight ECN
    • Loturile Micro nu sunt disponibile
    Tipuri de conturi Vantage Markets comparativ cu principalii concurenți
    Vantage Markets Plus500 OANDA
    Standard
    Da
    Da
    Da
    ECN/Raw spread
    Da
    Nu
    Da
    Demo
    Da
    Da
    Da
    Cent
    Da
    Nu
    Nu
    Micro
    Nu
    Nu
    Da
    Swap Free
    Da
    Nu
    Da
    VIP
    Da
    Nu
    Nu
    Gestionat
    Nu
    Nu
    Nu

    Condițiile de tranzacționare pentru conturile Vantage Markets

    Vantage Markets oferă clienților săi trei tipuri de conturi de tranzacționare, unul din care unul este STP standard, iar două sunt ECN. Toate terminalele de tranzacționare sunt disponibile pentru comercianți, indiferent de indiferent de tipul contului de tranzacționare. Leverage-ul este, de asemenea, același. Aceasta este o scurtă examinare a conturilor de tranzacționare Vantage Markets. Dacă doriți să învățați cum să faceți bani pe Vantage Markets, citiți articolul Traders Union.

    Tipul contului Descriere
    STP standard Valoarea minimă a depozitului pentru acest tip de cont de tranzacționare este de 50 USD. Comisionul este perceput sub forma unui spread, a cărui mărime începe de la 1 pip;
    RAW ECN Valoarea minimă a depozitului este de 50 USD. Un comision de 3,00 USD.
    Pro ECN Valoarea minimă a depozitului pentru acest cont de tranzacționare este de 10.000 USD. Comision de la 1,50 $. Instrumentele Pro Trader sunt disponibile pentru clienți.
    Swap gratuit Valoarea minimă a depozitului pentru acest cont de tranzacționare este de 0 USD. Spread-uri de la 0,0 puncte, comisioane de depozit de la 0 $.

    Indiferent de tipul contului de tranzacționare, clienților li se pune la dispoziție un cont demo fără nicio restricție. Tranzacționarea fără swap este disponibilă pentru toți comercianții.

    Vantage Markets este un broker STP care oferă condiții favorabile pentru clienții ECN clienți ECN.

  • Depunere și retragere

    Punctaj:
    Această secțiune evaluează eficiența, viteza și costurile proceselor de tranzacționare ale brokerilor, concentrându-se pe metodele, monedele și taxele disponibile. Pentru mai multe detalii, consultați metodologia noastră bazată pe date
    8 /10

    Vantage Markets a obținut un scor de Mediu pentru eficiența și conveniența proceselor sale de depunere și retragere.

    Vantage Markets oferă o gamă rezonabilă de opțiuni de depunere și retragere, cu taxe moderate, conform standardelor din industrie.

    • Transferuri bancare disponibile
    • Acceptă mai mult de 5 valute de bază pentru conturi
    • Fără taxă de retragere
    • Depozitul minim este sub media industriei
    • PayPal nu este acceptat
    • Flexibilitate limitată pentru depuneri și retrageri, ceea ce duce la costuri mai mari
    • BTC nu este disponibil ca monedă de bază pentru cont

    Care sunt opțiunile de depunere și retragere ale Vantage Markets?

    Vantage Markets oferă un set de opțiuni de depunere și retragere de bază, care acoperă metode esențiale conform standardelor industriei. Această selecție de opțiuni este suficientă pentru majoritatea traderilor, cu metodele disponibile fiind Bank Card, Bank Wire, Skrill, Neteller, BTC, USDT, Ethereum.

    Metodele de depunere și retragere ale Vantage Markets comparate cu concurența
    Vantage Markets Plus500 OANDA
    Bank Wire
    Da
    Da
    Da
    Bank card
    Da
    Da
    Da
    PayPal
    Nu
    Da
    Da
    Wise
    Nu
    Nu
    Nu
    BTC
    Da
    Nu
    Da

    Care sunt monedele de bază pentru contul Vantage Markets?

    O gamă largă de valute de bază pentru cont minimizează necesitatea conversiei valutare, reducând potențial costurile de tranzacție. Vantage Markets acceptă următoarele valute de bază pentru cont: USD, EUR, GBP, JPY, AUD, CAD, NZD, SGD, HKD.

    Care sunt sumele minime de depunere și retragere pentru Vantage Markets?

    Depozitul minim la Vantage Markets este de $50, iar suma minimă de retragere este de $50. Aceste sume minime pot varia în funcție de tipul de cont ales și de metoda de plată. Pentru detalii suplimentare, vă rugăm să contactați echipa de suport Vantage Markets.

  • Piețe și active tranzacționabile

    Punctaj:
    Evaluarea din această secțiune se bazează pe metodologia TU și reflectă numărul total și varietatea activelor tranzacționabile oferite de broker, inclusiv perechi valutare Forex. De asemenea, se ia în considerare disponibilitatea instrumentelor de venit pasiv, cum ar fi conturile PAMM, copy trading și servicii similare. Toate informațiile sunt obținute din surse publice și pot suferi modificări. Aflați criteriile de evaluare.
    8.3 /10

    Vantage Markets oferă o gamă standard de active tranzacționabile, în conformitate cu media pieței. Platforma include un total de 1000 active și 40 perechi valutare Forex.

    • ETF-uri de investiții
    • Tranzacționare cripto
    • Tranzacționarea indicilor
    • Futures nu sunt disponibile

    Piețe susținute vs concurenți de top

    Am comparat gama de active și piețe susținută de Vantage Markets cu concurenții săi, facilitându-vă găsirea potrivirii perfecte.

    Vantage Markets Plus500 OANDA
    Perechi valutare 40 60 68
    Total active tranzacționabile Totalul activelor tranzacționabile enumerate include toate instrumentele disponibile, inclusiv CFD-urile. Din cauza restricțiilor regionale, este posibil ca anumite CFD-uri să nu fie oferite în anumite țări. De exemplu, CFD-urile pe criptomonede sunt interzise în Regatul Unit, iar Statele Unite au restricții privind CFD-urile. 1000 2800 129
    Stocuri
    Da
    Da
    Da
    Contracte futures pe mărfuri
    Da
    Da
    Da
    Crypto CFD-urile pe criptomonede sunt restricționate sau interzise în anumite regiuni din cauza limitărilor de reglementare. Acestea includ Regatul Unit, China, Egipt, Statele Unite și Canada.
    Da
    Da
    Da
    Indicii bursieri
    Da
    Da
    Da
    Opțiuni
    Nu
    Da
    Nu

    Opțiuni de investiții

    De asemenea, am explorat activele și produsele de tranzacționare pe care Vantage Markets le oferă comercianților începători și investitorilor care preferă să nu se implice în tranzacționarea activă.

    Vantage Markets Plus500 OANDA
    Obligațiuni
    Da
    Nu
    Da
    ETF-uri
    Da
    Da
    Nu
    Copy trading
    Da
    Nu
    Da
    Investiții PAMM
    Nu
    Nu
    Nu
    Conturi gestionate
    Nu
    Nu
    Nu
  • Deschidere cont de tranzacționare

    Punctaj:
    Am evaluat deschiderea contului de tranzacționare la Vantage Markets testând procesul de înregistrare în condiții reale, inclusiv deschiderea unui cont și alimentarea acestuia cu depozitul minim necesar (dar nu mai puțin de 100 $). Evaluarea noastră a luat în considerare dacă procesul de onboarding a fost complet online, timpul mediu de înregistrare, viteza verificării KYC și cât de rapid își puteau activa conturile traderii. Află criteriile de evaluare.
    9 /10

    Am înregistrat cu succes un cont la Vantage Markets în 20 minute. Verificarea KYC a fost finalizată în 1 zi lucrătoare. Suma minimă de depunere la Vantage Markets este $50. Aceasta este una dintre cele mai accesibile și lipsite de complicații proceduri de onboarding de pe piață.

    • Proces complet de deschidere a contului online
    • Cerință minimă de depozit redusă
    • Verificare rapidă KYC (1 zi lucrătoare sau mai puțin)
    • Procesul de înregistrare poate dura mai mult decât se așteaptă
    Deschiderea contului Vantage Markets
    Vantage Markets Plus500 OANDA
    Înregistrare online
    Da
    Da
    Da
    Depozit minim $50 $100 $0
    Obligatoriu KYC
    Da
    Da
    Da
    Timp de înregistrare (min) 20 10
    Timp KYC (zile) 1 3 3

    Este Vantage Markets disponibil în țara mea?

    Dacă sunteți cetățean al SUA, brokerul acceptă clienți din țara dumneavoastră.

    Vă rugăm să rețineți că disponibilitatea poate varia din cauza cerințelor de reglementare, așa că vă recomandăm să confirmați direct cu brokerul pentru cele mai precise și actualizate informații.

    Detalii deschidere cont

    Pentru a începe să lucrați cu un broker, trebuie să treceți prin procedura de înregistrare. Un ghid rapid arată astfel.

    • În primul rând, faceți clic pe butonul Cont live din partea de sus a paginii principale.

    • Veți vedea un formular care include următoarele câmpuri, pe care trebuie să le completați:

      • Nume;

      • Numele și prenumele;

      • Țara de reședință;

      • Număr de telefon;

      • Adresa de e-mail;

      • Tipul contului (persoană fizică, societate).

    • În continuare, brokerul va solicita informații suplimentare. Aici trebuie să indicați data nașterii, tipul cărții de identitate și numărul documentului care va fi utilizat pentru verificare.

    • Brokerul va solicita informații despre locul de reședință. Aici trebuie să specificați adresa, regiunea, orașul și codul poștal.

    • În secțiunea privind ocuparea forței de muncă și detaliile financiare, este esențial să indicați dacă sunteți angajat, venitul dvs. și care este valoarea economiilor și investițiilor dvs. De asemenea, este esențial să indicați sursa de venit.

    • În contul dvs. personal Vantage Markets puteți:

      • Configurați un cont de tranzacționare. Aici trebuie să selectați un terminal de tranzacționare, tipul de cont și moneda de bază..
      • Verificați-vă contul. Pentru verificare, trebuie să încărcați un act de identitate și o dovadă a adresei..
      • Învățați și utilizați ajutoare de tranzacționare.
  • Platforme de tranzacționare și instrumente

    Punctaj:
    Această secțiune evaluează calitatea și varietatea platformelor de tranzacționare oferite de broker. Se iau în considerare platformele suportate, caracteristicile de bază, compatibilitatea cu dispozitivele și disponibilitatea instrumentelor pentru automatizare, analiză și diferite stiluri de tranzacționare. Aflați criteriile de evaluare.
    10 /10

    Vantage Markets a primit un scor de 10/10, indicând o ofertă puternică în ceea ce privește platformele și instrumentele de tranzacționare. Brokerul oferă acces larg la platforme populare și suportă o varietate de caracteristici concepute pentru a îmbunătăți atât tranzacționarea manuală, cât și cea automată.

    • Tranzacționează direct din TradingView
    • VPS gratuit pentru tranzacționare neîntreruptă
    • MetaTrader este disponibil
    • Roboți de tranzacționare (EAs) permiși
    • Constructor de strategii (EA) indisponibil
    • Fără acces la API
    • Fără acces la cTrader și instrumentele sale avansate.

    Platforme de tranzacționare suportate

    Vantage Markets suportă următoarele platforme de tranzacționare: MT4, MT5, TradingView, Proprietary platform, WebTrader. Această selecție acoperă nevoile de bază ale majorității traderilor de retail. De asemenea, am comparat disponibilitatea platformei Vantage Markets cu cea a principalilor concurenți pentru a evalua poziția sa relativă pe piață.

    Vantage Markets Plus500 OANDA
    MT4
    Da
    Nu
    Da
    MT5
    Da
    Nu
    Da
    cTrader
    Nu
    Nu
    Nu
    TradingView
    Da
    Da
    Da
    Platformă proprietară
    Da
    Da
    Da
    NinjaTrader
    Nu
    Nu
    Nu
    WebTrader
    Da
    Da
    Da

    Caracteristici cheie ale platformei de tranzacționare Vantage Markets

    Am evaluat, de asemenea, dacă Vantage Markets oferă caracteristici esențiale de tranzacționare care îmbunătățesc experiența utilizatorului, acomodează diverse stiluri de tranzacționare și îmbunătățesc funcționalitatea generală.

    Caracteristici suportate
    2FA
    Da
    Alerte
    Da
    Roboți de tranzacționare (EAs)
    Da
    Tranzacționare cu un singur clic
    Da
    Scalping
    Da
    Indicatori suportați 168
    Active tranzacționabile 1000

    Instrumente de tranzacționare suplimentare

    Vantage Markets oferă mai multe caracteristici suplimentare concepute pentru a îmbunătăți experiența de tranzacționare. Aceste instrumente oferă o automatizare mai mare, furnizează perspective avansate asupra pieței și ajută la îmbunătățirea execuției tranzacțiilor.

    Instrumentele de tranzacționare Vantage Markets vs concurenți
    Vantage Markets Plus500 OANDA
    Trading Central Trading Central este un furnizor de top de cercetare în investiții și comentarii asupra piețelor financiare. Integrarea cu Trading Central oferă traderilor analize avansate, semnale de tranzacționare și perspective de piață de la experți, ajutând la luarea unor decizii mai informate.
    Da
    Nu
    Nu
    API
    Nu
    Nu
    Da
    Gratuit VPS
    Da
    Nu
    Da
    Strategie (constructor EA) Un constructor de strategii sau EA builder este un instrument care permite traderilor să creeze și să testeze propriile strategii de tranzacționare automate fără a necesita abilități de programare.
    Nu
    Nu
    Da
    Autochartist Autochartist este un instrument de scanare a pieței care identifică oportunități de tranzacționare prin analizarea tiparelor grafice și a nivelurilor cheie de preț.
    Da
    Nu
    Da
  • Aplicații mobile

    Punctaj:
    Această secțiune evaluează calitatea și funcționalitatea aplicațiilor mobile de tranzacționare ale brokerului. Se iau în considerare evaluările aplicațiilor, numărul de descărcări, caracteristicile platformei, cum ar fi autentificarea cu doi factori (2FA), alertele mobile și indicatorii tehnici, asigurându-se că traderii pot gestiona pozițiile și monitoriza piețele eficient de pe smartphone-urile lor. Aflați criteriile de evaluare.
    7.5 /10

    Vantage Markets susține tranzacționarea mobilă, oferind aplicații dedicate atât pentru iOS cât și pentru Android. Vantage Markets a primit un scor de 7.5/10 în această secțiune, indicând o experiență de tranzacționare mobilă în general acceptabilă.

    • Suportă 2FA mobil
    • Alerte mobile suportate
    • Indicatori suportati
    • Feedback slab al utilizatorilor pe iOS

    Am comparat Vantage Markets cu doi dintre cei mai buni competitori prin descărcări mobile, evaluări ale aplicațiilor, suport 2FA, indicatori și alerte de tranzacționare.

    Vantage Markets Plus500 OANDA
    Descărcări totale Parametrul reflectă numărul combinat de instalări din Apple App Store și Google Play. Servește ca un indicator aproximativ al popularității aplicației de tranzacționare mobilă a brokerului și al adoptării de către utilizatori pe platforme. 5,000,000 10,000,000 1,000,000
    Scor App Store Scorurile din magazinele de aplicații reflectă evaluările medii ale utilizatorilor pentru aplicațiile mobile ale brokerului în Apple App Store și Google Play. Aceste evaluări indică satisfacția utilizatorilor pe baza unor criterii precum utilizabilitatea, stabilitatea, performanța și experiența generală. 3.0 4.7 4.8
    Scor Google Play 4.2 4.4 3.4
    Mob. 2FA
    Da
    Da
    Da
    Indicatoare Mob.
    Da
    Da
    Da
    Alerte Mob.
    Da
    Da
    Da
  • Asistență pentru clienți

    Punctaj:
    Am evaluat Serviciul Clienți la Vantage Markets prin deschiderea unui cont real finanțat cu depozitul minim necesar (nu mai puțin de 100 $) și contactarea suportului pentru a măsura timpul de răspuns în condiții reale. Evaluarea noastră a luat în considerare canalele de contact, viteza de răspuns, suportul multilingv și orele de disponibilitate. Află criteriile de evaluare
    9.9 /10

    Vantage Markets demonstrează un nivel ridicat de suport pentru clienți. Asistența este disponibilă prin multiple canale, iar majoritatea solicitărilor sunt gestionate rapid.

    În timpul testării TU, managerii au răspuns prompt, comunicarea a fost clară și structurată, iar suportul a continuat până la rezolvarea completă a problemei. Per ansamblu, Vantage Markets oferă servicii de încredere și implicare activă cu clienții.

    Informație

    Asistența tehnică a brokerului funcționează 24/7.

    • În chat-ul online, puteți pune o întrebare fără a fi client al companiei
    • Asistență disponibilă în engleză și chineză
    • Nu

    Canale de comunicare disponibile cu asistența pentru clienți:

    • Chat live;
    • e-mail;
    • telefon.
    Detalii de contact
    Data înființării 2009
    Sediu iCount Building, Kumul Highway, Port Vila, Vanuatu
    Reglementare ASIC, FCA, FSCA, VFSC Număr licență:
    428901, 590299, 51268, 700271
    Site oficial vantagemarkets.com
    Contact support@vantagemarkets.com +61 2 8999 2044, +44 2080 363 883

Cele mai bune alternative Vantage Markets

Plus500
broker-profile.logo Plus500
Plus500
7.7 /10
Reglementare Tier-1
EUR/USD 0.5 pips
OANDA
broker-profile.logo OANDA
OANDA
6.7 /10
Reglementare Tier-1
EUR/USD 0.1 pips
IG Markets
broker-profile.logo IG Markets
IG Markets
6.4 /10
Reglementare Tier-1
EUR/USD 0.6 pips
Interactive Brokers
broker-profile.logo Interactive Brokers
Interactive Brokers
6.9 /10
Reglementare Tier-1
EUR/USD 0.2 pips
Blackbird
broker-profile.logo Blackbird
Blackbird
6.1 /10
Reglementare Tier-1
EUR/USD 0.1 pips

Întrebări frecvente

Ce comisioane și taxe percepe Vantage Markets pentru tranzacționarea forex?

Vantage Markets a fost evaluat ca având taxe generale medii, cu un scor de taxă de 7/10, oferind în același timp taxe reduse pentru tranzacționarea forex, spread-uri strânse EUR/USD și fără taxe de inactivitate, depozit sau retragere. Pe conturile Standard, costurile sunt incluse în spread-urile variabile (de exemplu, EUR/USD variază de obicei între 0,3 și 1,4 pips), în timp ce conturile RAW/ECN combină spread-uri bazate pe piață (aproximativ 0,3 pips pe EUR/USD) cu un comision de 3 USD pe lot.

Ce tipuri de conturi de tranzacționare sunt disponibile la Vantage Markets și care sunt condițiile lor principale?

Vantage Markets oferă conturi Demo, Standard STP, RAW ECN, Pro ECN, Cent, Swap Free (Islamic) și VIP, dar nu oferă conturi micro-lot sau conturi gestionate. Depozitele minime încep de la 50 USD pentru conturile Standard STP și RAW ECN și 10.000 USD pentru Pro ECN, cu comisioane incluse în spread (de la aproximativ 1 pip pe Standard) sau percepute separat între 1,50 și 3,00 USD pe lot pentru conturile ECN; tranzacționarea fără swap și conturile demo nelimitate sunt disponibile pentru toți traderii.

Ce spun recenziile utilizatorilor despre Vantage Markets în general?

Vantage Markets are un scor de satisfacție al utilizatorilor de 8/10 bazat pe 180 de recenzii, cu 34% evaluări de 5 stele și 39% de 4 stele, indicând că feedback-ul este în mare parte pozitiv. Conform recenziilor utilizatorilor, doar o mică parte din evaluări sunt de 1 stea sau 2 stele (2% fiecare), în timp ce 24% dintre utilizatori acordă o evaluare neutră de 3 stele.

Cum funcționează procesul de deschidere a unui cont de tranzacționare la Vantage Markets conform feedback-ului și recenziilor utilizatorilor?

Recenzia menționează că deschiderea unui cont la Vantage Markets este complet online, a durat 20 de minute pentru înregistrare, iar verificarea KYC a fost finalizată în 1 zi lucrătoare, cu un depozit minim de 50 USD. Procesul este descris ca fiind accesibil și relativ fără complicații, deși se menționează că înregistrarea poate dura uneori mai mult decât se așteaptă.

Cât de eficient este suportul clienți Vantage Markets bazat pe feedback-ul și comentariile clienților?

Suportul clienți Vantage Markets este descris ca fiind receptiv și bine structurat, cu asistență disponibilă 24/7 prin chat live, email și telefon, și posibilitatea de a pune întrebări în chat-ul online fără a fi client. În timpul testării, managerii au răspuns prompt și au urmărit rezolvarea problemelor, iar suportul este disponibil în limba engleză și chineză conform recenziei.

Articole care te pot ajuta

Echipa editorială

Cei mai buni 5 brokeri
SUA
SUA
  • Afganistan Afganistan
  • Africa de Sud Africa de Sud
  • Albania Albania
  • Algeria Algeria
  • Angola Angola
  • Arabia Saudită Arabia Saudită
  • Argentina Argentina
  • Armenia Armenia
  • Australia Australia
  • Austria Austria
  • Azerbaidjan Azerbaidjan
  • Bahamas Bahamas
  • Bahrain Bahrain
  • Bangladesh Bangladesh
  • Belarus Belarus
  • Belgia Belgia
  • Bolivia Bolivia
  • Botswana Botswana
  • Brazilia Brazilia
  • Brunei Darussalam Brunei Darussalam
  • Bulgaria Bulgaria
  • Cambodgia Cambodgia
  • Camerun Camerun
  • Canada Canada
  • Cehia Cehia
  • Chile Chile
  • China China
  • Cipru Cipru
  • Columbia Columbia
  • Congo Congo
  • Coreea Coreea
  • Costa Rica Costa Rica
  • Cote d'Ivoire Cote d'Ivoire
  • Croația Croația
  • Cuba Cuba
  • Danemarca Danemarca
  • EAU EAU
  • Ecuador Ecuador
  • Egipt Egipt
  • El Salvador El Salvador
  • Elveția Elveția
  • Estonia Estonia
  • Eswatini Eswatini
  • Etiopia Etiopia
  • Filipine Filipine
  • Finlanda Finlanda
  • Franța Franța
  • Georgia Georgia
  • Germania Germania
  • Ghana Ghana
  • Grecia Grecia
  • Haiti Haiti
  • Hong Kong Hong Kong
  • India India
  • Indonezia Indonezia
  • Iordania Iordania
  • Irak Irak
  • Iran, Republica Islamică Iran, Republica Islamică
  • Irlanda Irlanda
  • Israel Israel
  • Italia Italia
  • Jamaica Jamaica
  • Japonia Japonia
  • Kazahstan Kazahstan
  • Kenya Kenya
  • Kuwait Kuwait
  • Kârgâzstan Kârgâzstan
  • Laos Laos
  • Lesotho Lesotho
  • Letonia Letonia
  • Liban Liban
  • Libia Libia
  • Lituania Lituania
  • Luxemburg Luxemburg
  • Macedonia de Nord Macedonia de Nord
  • Madagascar Madagascar
  • Malaezia Malaezia
  • Malta Malta
  • Maroc Maroc
  • Mauritius Mauritius
  • Mexic Mexic
  • Moldova Moldova
  • Mongolia Mongolia
  • Mozambic Mozambic
  • Muntenegru Muntenegru
  • Myanmar Myanmar
  • Namibia Namibia
  • Nepal Nepal
  • Nigeria Nigeria
  • Norvegia Norvegia
  • Noua Zeelandă Noua Zeelandă
  • Oman Oman
  • Pakistan Pakistan
  • Palestina Palestina
  • Panama Panama
  • Papua Noua Guinee Papua Noua Guinee
  • Paraguay Paraguay
  • Peru Peru
  • Polonia Polonia
  • Portugalia Portugalia
  • Puerto Rico Puerto Rico
  • Qatar Qatar
  • RD Congo RD Congo
  • Regatul Unit Regatul Unit
  • Republica Dominicană Republica Dominicană
  • Reunion Reunion
  • România România
  • Rwanda Rwanda
  • SUA SUA
  • Serbia Serbia
  • Singapore Singapore
  • Siria Siria
  • Slovacia Slovacia
  • Slovenia Slovenia
  • Somalia Somalia
  • Spania Spania
  • Sri Lanka Sri Lanka
  • Suedia Suedia
  • Tadjikistan Tadjikistan
  • Taiwan, Province of China Taiwan, Province of China
  • Tanzania Tanzania
  • Thailanda Thailanda
  • Trinidad și Tobago Trinidad și Tobago
  • Tunisia Tunisia
  • Turcia Turcia
  • Ucraina Ucraina
  • Uganda Uganda
  • Ungaria Ungaria
  • Uruguay Uruguay
  • Uzbekistan Uzbekistan
  • Venezuela Venezuela
  • Vietnam Vietnam
  • Yemen Yemen
  • Zambia Zambia
  • Zimbabwe Zimbabwe
  • Țările de Jos Țările de Jos
  • Forex
  • Crypto
Cuprins
La broker
Capitalul dumneavoastră poate fi în pericol.