Mykhailo Ihnatenko

Aandelen Stellantis stijgen ongeveer 2,5% na sterke Q3-resultaten en technische uitbraak

Aandelen Stellantis stijgen ongeveer 2,5% na sterke Q3-resultaten en technische uitbraak
Stellantis stijgt vandaag 2,55% naar €4,24

Stellantis N.V. (STLAM) steeg met 2,55% na de publicatie van verbeterde financiële resultaten over het derde kwartaal. Zowel het aangepaste bedrijfsresultaat als de omzet nam toe ten opzichte van het vorige kwartaal. Op korte termijn wordt de koers gesteund doordat deze boven de 20-daags en 50-daags voortschrijdende gemiddelden is gekomen, al blijft het momentum op langere termijn begrensd door het 200-daags voortschrijdend gemiddelde.

STLAM prijsvoorspelling
24H 0%
€4,23
48H 0.47%
€4,25
7D 2.36%
€4,33
1M 0.24%
€4,24
3M 9.93%
€4,65
6M -28.37%
€3,03
12M -56.5%
€1,84
Huidige prijs: € 4,23 0.1015 2.46%
Gesloten 11/02
Dagelijks bereik 4.08 Arrow from to Icon 4.24
Wekelijks bereik 3.60 Arrow from to Icon 4.32
Loading...

Hoogtepunten

  • Stellantis rapporteerde over het derde kwartaal een aangepast bedrijfsresultaat van €256 miljoen, tegenover €90 miljoen eerder, en een omzetstijging van 1% tot €37,6 miljard.
  • Het bedrijf bevestigde opnieuw zijn positieve aangepaste operationele marge van 0,4% en zijn doelstelling om tegen 2027 een positieve vrije kasstroom te realiseren, ondanks een negatieve industriële kasstroom van €4 miljard en aanhoudende liquiditeitsproblemen in Groot-Europa.
  • Het aandeel Stellantis steeg 2,55% naar €4,24 en noteert dicht bij de weerstand op €4,32. De momentumindicatoren geven gemengde signalen, terwijl de verwachte bandbreedte voor de komende vijf dagen €3,88 tot €4,6 bedraagt.

Winstgroei ondanks margedruk en regionale liquiditeitsproblemen

Stellantis rapporteerde sterkere financiële resultaten over het derde kwartaal. Het aangepaste bedrijfsresultaat bedroeg €256 miljoen, tegenover €90 miljoen een jaar eerder, en de omzet steeg met 1% tot €37,6 miljard. Het bedrijf handhaafde een positieve aangepaste operationele marge van 0,4% en bevestigde opnieuw zijn doelstelling om tegen 2027 weer een positieve vrije kasstroom te realiseren. Ook zet het bedrijf kostenbesparende initiatieven en waardecreatie voort onder CEO Antonio Filosa. Sommige regionale uitdagingen bleven bestaan, vooral in Groot-Europa, waar de industriële kasstroom met €4 miljard nog steeds negatief was en de liquiditeitsproblemen aanhielden.

Anton Kharitonov, expert bij Traders Union, vindt dat de verbetering bij Stellantis in Q3 wordt tenietgedaan door aanhoudende structurele en regionale risico's. Hij wijst erop dat de negatieve industriële kasstroom en de onopgeloste liquiditeitsproblemen de recente rally blijven overschaduwen. Technische indicatoren wijzen op kopers op korte termijn, maar hij is beducht voor weerstand rond het 200-daags voortschrijdend gemiddelde op €5,63. De negatieve MACD en de overgekochte Stochastic RSI waarschuwen tegen het najagen van verdere koersstijgingen. "Ik zou hier voorzichtig blijven — de rally heeft geen sterke basis zolang de zwakke plekken op de balans niet zijn opgelost."
Viktoras Karapetjanc, expert bij Traders Union, is positief over het vermogen van Stellantis om de omzet en het bedrijfsresultaat te verhogen en tegelijkertijd vast te houden aan het plan om tegen 2027 een positieve vrije kasstroom te realiseren. Hij ziet het recente momentum boven belangrijke voortschrijdende gemiddelden als een basis voor verdere groei, ondanks lokale tegenwind in Groot-Europa. De inzet van het bedrijf op kostenbesparingen en margeverbeteringen onder CEO Antonio Filosa ondersteunt de vooruitzichten. De bullish structuur blijft intact en de markt biedt actieve handelaren meerdere kansen. "Ik verwacht verdere vooruitgang naarmate het management de strategie uitvoert — boven €4,32 liggen er waarschijnlijk kansen op verdere stijging."
Parshwa Turakhiya, analist, vindt de setup op korte termijn interessant, nu kopers de overhand houden en de koers boven de 20-daags en 50-daags gemiddelden noteert. De opwaartse koersgap en de sterke intradaystemming geven het sentiment een impuls, maar de gemengde momentumsignalen en de overgekochte Stochastic RSI manen tot voorzichtigheid. Hij merkt op dat de volatiliteitsbandbreedte van €3,88 tot €4,6 actieve handelsmogelijkheden biedt als belangrijke niveaus worden doorbroken. "Voor flexibele handelaren zie ik geldige setups in beide richtingen — deze week zijn snelle strategieën rond de steun op €4,2 en de weerstand op €4,32 essentieel."
Stellantis asset chart
Stellantis prijsdynamiek. Bron: TradingView.

Koopmomentum op korte termijn tegenover aanhoudende weerstand op lange termijn

Stellantis noteert boven de 20-daags en 50-daags voortschrijdende gemiddelden op respectievelijk €3,93 en €4,2, maar blijft ruim onder het 200-daags voortschrijdend gemiddelde op €5,63. Dit wijst op bullish momentum op korte termijn en stabilisatie op middellange termijn binnen een bearish trend op langere termijn. De dichtstbijzijnde steun ligt op €4,2, met weerstand op het weekhoogtepunt van €4,32. De Kijun-lijn van de Ichimoku-indicator op €3,92 fungeert als steunniveau. De Relative Strength Index (RSI) is met 54,18 neutraal en wijst niet op uitgesproken overgekochte of oververkochte omstandigheden. De MACD blijft negatief en wijst op aanhoudende verkoopdruk. ADX, CCI en Bull/Bear Power wijzen allemaal op koopmomentum en bevestigen dat kopers intraday de overhand hebben, maar de Stochastic RSI is met 81,12 overgekocht, wat bij de recente hoogtepunten tot voorzichtigheid maant. Het aandeel opende met een opwaartse koersgap van ongeveer 0,73% en noteert nu dicht bij het hoogste punt van de intraday-range, met een volatiliteit van 2,21%. De intradaystemming is sterk, maar de uiteenlopende signalen van de momentumindicatoren betekenen dat handelaren alert moeten blijven op mogelijke omslagen.

Eerder werd gemeld dat Stellantis werkt aan een nieuwe diesel-hybride aandrijflijn voor zijn bedrijfswagens in Europa, wat de voortdurende innovatie in het productaanbod onderstreept. Gezien de verbeterde kwartaalresultaten en het technische momentum op korte termijn doen handelaren er goed aan het weerstandsniveau van €4,32 in de gaten te houden. Een doorbraak hiervan kan verdere koersstijgingen inluiden.

Dit materiaal kan meningen van derden bevatten, geen van de gegevens en informatie op deze webpagina vormt beleggingsadvies volgens onze Disclaimer. Hoewel we ons houden aan strikte Redactionele Integriteit, kan deze post verwijzingen bevatten naar producten van onze partners.